23 lipca 2023

FAQ – Często zadawane pytania

W jakim wieku można pływać na Jet Surfie ?

Najmłodszy nasz rider miał 7 lat, pływał na brzuchu. Ważne, żeby osoba potrafiła pływać. Nie wiek, a umiejętności definiują możliwość pływania na desce.

Jaka jest maksymalna waga Ridera ?

Producent zaleca maksymalną wagę do 100 kg. Prawda jest taka, że im mniejsza waga ridera tym łatwiej jest wejść w ślizg i nauczyć się pływać. Dodatkowo przy mniejszej wadze osiągamy większe prędkości maksymalne.

Jaka jest maksymalna prędkość Jet Surfa ?

Nasz Jet Surf osiąga ok 50 km/h przy wadze ok 80 kg. Gdy masa ciała jest mniejsza, a tafla wody jest płaska, deska potrafi delikatnie przekroczyć ten limit.

Kto może pływać na Jet Surfie ?

Osoba potrafiąca pływać z maksymalną wagą do 100 kg ( zalecamy mniejszą 😉 )

Gdzie można wynająć Jet Surfa ?

W ostatnim czasie działamy głównie w Rewie. Przy wynajmie na dłuższy czas jesteśmy w stanie podjechać na półwysep Helski, Mazury itp. Cena ustalana indywidualnie.

Ile trwa nauka pływania na Jet Surfie ?

Sprawa jest mocno indywidualna. Mieliśmy klientów, którzy pływali na desce w pozycji stojącej już po pięciu minutach. Jeżeli mielibyśmy wyciągnąć średnią, to przedział by wyglądał między 15 a 30 minut.

Czy na desce można pływać tylko w pozycji stojącej ?

Zdecydowanie nie. Wielu naszych klientów twierdzi, że pozycja leżąca na brzuchu, daje największą frajdę z jazdy.

Jakie warunki pogodowe potrzebne są do pływania na desce ?

Najważniejsza kwestia to brak zafalowania. Do nauki potrzebujemy płaskiej tafli wody, wtedy jest najłatwiej stawiać pierwsze kroki. Doświadczone osoby mogą później pływać na falach.